DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21574980,26%
İstanbul
16°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • Atv Haberler
  • Genel
  • Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan CNN Türk’te açıklamalar: İstifa etmeyeceğim, beni atsınlar

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan CNN Türk’te açıklamalar: İstifa etmeyeceğim, beni atsınlar

ABONE OL
14 Temmuz 2023 19:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haberin Devamı

Tanju Özcan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Çarşamba günü umumi merkezin önündeki konuşmanın ardından Bolu’ya döndüm. Rutin kontroller için hastaneye gittim. Ayağımızda da ufak problemler vardı. Yürüyüşü 9 günde tamamladık. 7-8 günde de tamamlayabilirdim fakat yürüyüştekilerin sıhhat sorunların vardı. Bu yürüyüşü yapmadan önce tereddütlerim vardı. Yürüyüşten itibaren tereddütlerim kalktı. Yüzbinlerce aracın kornalarını duyduktan sonra, CHP’de değişim şart sözlerini duyduktan sonra ne kadar iyi amel yaptığımı daha da iyi anladım. Pişman değilim. Seçim başarısızlığını hazmedemiyorum. CHP seçmenine de bunu hazmettirmelerine ruhsat vermeyeceğim. Unutturmayacağım bunu.

CHP’NİN ÖNÜNE NEDEN KOLTUK FIRLATTI

11 tane seçim kaybetmiş koltuktan kalkmıyor. İlla koltuk diyorlarsa alın size koltuk diye koltuk attım. Sadece Kemal Bey’e verilmiş mesaj değildi. Orada bir mesaj daha vardı. Gerekirse insanlar ilkeleri koltuğundan olur. Kendimle ilgili de mesaj vardı o koltukta. Yürüyüşün 8. gününde aklıma geldi. Genel merkeze kabul etselerdi atmayacaktım kapının önüne bırakacaktım. Orada koltuk vazgeçilmez bir şey değil demek istedim. Sembolik bir şeydi. Yazar kasa fırlatılması gibi. İlkeler daha önemli, koltuk önemli değil. Engellemeye çalışanlar oldu. Oğlum espri olarak ‘Baba atarken otobüsten düşersin’ dedi. Koltuk sevdalılarına mesaj vermek istedim. “Başarısız olduğunuz halde orada oturuyorsunuz’un” mesajıydı bu.

Haberin Devamı

EKREM İMAMOĞLU’DAN NASIL TAVIR GÖRDÜNÜZ?

Bugün bir tweet atmış. Değişim sitesini 600 bin şahıs ziyaret etti, 90 bin şahıs yorum yaptı. Tamam, güzel de ne olacak bundan sonra? Konuşman fazla sertti demişlerdi. Dün görüntülerimi izledikten sonra daha misli konuşma yapmam gerektiğini düşündüm. Şöyle bir kırgınlığım oldu. Yol boyunca fazla sayıda milletvekili aradı. Hepsi ‘Haklısın’ dedi. Koltuk atmamı beğenenler oldu, misli bulanlar oldu. Z kuşağı temsilcileri gayet yerinde buldu. Yaşı aka olanlar misli buldu biraz. Ben içimden geleni yaptım.

“EKREM BEY HER GEÇEN GÜN İVMESİNİ KAYBEDİYOR”

Haberin Devamı

Bence Ekrem Bey geç kalıyor. Ben Ekrem Bey’i nasıl destekleyebilirim? Ekrem Bey değişim olmalı diyor fakat değişim umumi başkandan başlamalı demiyor. Ekrem Bey birçok insandan daha önde. Her geçen gün bu ivmesini kaybediyor. Kendisine bugün uyarı anlamında söyledi. Ekrem Bey ya ‘iddiamdan vazgeçiyorum ben İBB adayıyım’ ya da ‘Değişim umumi başkandan başlamalı, demokratik tüzükle devam edilmeli’ demeli. Toplum Ekrem Bey’den tepki bekliyor. Her geçen gün ‘acaba Ekrem Bey buna cesaret edemeyecek mi ‘algısı oluşmaya başladı. Benim Ekrem Bey ile fazla yakın dostluğum yok. Ekrem Bey ile Muharrem İnce gibi bir hukukum yok. Ben toplumda gördüğüm şeyi söylüyorum. Ben Ekrem Bey’e bunun böyle olması gerektiğini anlatım ettim. Bülent Tezcan dışında ‘Önce umumi başkan değişmeli’ dediğini görmedim. Yürüyüşten memnunum. Kırıldığım şey var. Milletvekilleri iç kimse ‘haksızsın’ demedi. Siz niye demiyorsunuz, yapmıyorsunuz o zaman? 253 belediye başkanı arasında ‘Tanju Bey’i kınıyoruz’ diyen mevcut mı? Şu lahza da bekliyorlar. Neyi bekliyorlar? Acaba ivme nereye dönecek diye bekliyorlar. Yapmayın böyle. Siyaset cesaret işi. CHP’de korku imparatorluğu öyle bir yere gelmiş ki… Niye korkuyorsunuz? 11 kere seçim kaybetti Bay Kemal? CHP yakında bu zihniyetle tabela partisi haline gelecek. Şu lahza vilayet başkanları, ilçe başkanları görevden alıyorlar. Delege seçimlerini merdiven altında yapıyorlar. Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler kazanmazsa iptal ediyorlar. Bolu’da olduğu gibi.

Haberin Devamı

“KILIÇDAROĞLU PARTİYE MEZHEPÇİLİĞİ SOKTU”

İstifa edeyim, bunlara kendimi attırmayayım. Ayın 20’sinde beni bunlar atacaklar. Disiplin Kurulu’nun yüzüne bakarak ‘Elinizi vicdanınıza koyun. Ben bu partinin çocuğuyum. Zengin bir ailenin de çocuğu değilim. Avukatlıktan kazandığım parayı verdim. Bu kardeşinizi sırf Atatürkçü diye atacaksınız buyurun atın’ diyeceğim. Yüksek Disiplin Kurulu’na gideceğim. Beni neyden atıyorlar hala bilmiyorum. ‘Geçmişteki konuşmalar ve paylaşımlar nedeniyle’ diyorlar. Hangi konuşmalar, hangi paylaşımlar? İnanın sebebini bilmiyorum. Haftaya perşembe günü gideceğim. Ekrem Bey Beylikdüzü ilçe başkanlığımızı yapmış. Sonra Beylikdüzü, sonra da İBB başkanı olmuş. Ekrem İmamoğlu’nun partililiğini sorgulayamam fakat Mansur Bey dışardan gelmiş ve aka ölçüde barışık bizim ilkelerimizle. Kılıçdaroğlu partiye mezhepçiliği soktu. Partinin tüzüğüne soktu. Biz laik bir partiyiz. Bunu partiye sokamazsınız. Kılıçdaroğlu 6 okun hangisine sahip çıktı? Aleviliğini sadece Kurultay’da hatırladı. Aleviler için ne yaptı?

Haberin Devamı

“SAYIN GENEL BAŞKAN BAŞARISIZ VE SEÇİMİ KAYBETTİ”

İstanbul’da siyaseten badem bıyıklı hukuken vilayet başkanı olmayan bir vilayet başkanımız var. Çok şeytani zekâsı var. İstanbul’da şu lahza 200 bin üye var. 200 bin kişiye sorsanız 190 bin şahıs İmamoğlu der. Ama o, o 10 bin kişiyi örgütlüyor ki resmi eziyor Ekrem İmamoğlu’nu. Başından beri söylediğim şey şu; Sayın Genel Başkan başarısız ve seçimi kaybetti. Başarısızlığı kabul edecek ve amasız fakatsız istifa edecek. Önce umumi başkan partinin önünü açacak. 22 yaşından beri bu partideyim. Delege sistemini en iyi bilenlerdenim. Delege sistemiyle umumi başkanı yenmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Kemal Kılıçdaroğlu’nu Bolu’da seçtirmek için 85 tane üyesi olan mahallede 16 tane delegemiz var. 6 tanesi rey kullanmaya geliyor. Amaç ne? Bolu’da 6 tane Kemal severi bulmak ve onlara rey kullandırmak. 

Haberin Devamı

“JEREMY RİFKİN’E BİR PARA ÖDENDİ. ADAM TÜRKİYE’YE GELMEDEN MİLYONLARCA LİRAMIZI ALDI”

Bazı reklam şirketlerine nasıl paraların aktarıldığı sorulursa hepsini açıklarım. 3 tane 5 tane firmadan teklif alınmaz mı? Türkiye’nin 51 tane ili. Büyükşehirler ayrı. Bizim bütçe 3. aka bütçe o iller içerisinde. Bütçe nasıl yönetilir bilirim. Jeremy Rifkin’e bir nakit ödendi. Adam Türkiye’ye gelmeden milyonlarca liramızı aldı. CHP’de bazı kişiler mevcut umumi başkanın çevresinde. Her seçimde nemalanıyorlar. Üzerine alınanlar bana dava açsınlar. Söylediğimin ağırlığını biliyorum. Bana dava açsınlar ve ispat hakkımı kullanıp bunları ortaya koyacağım. CHP’nin üyelerinin aidatlarını bu şekilde harcayanlar kul hakkı yiyor. Ben bu partiye 20 yıldır kesintisiz aidatımı yatırıyorum. Ben bu aidatlarımın nereye gittiğini yeni öğreniyorum. Ve hakkımı helal etmiyorum. Kılıçdaroğlu kul hakkıyla gidecek.

“İSTİFA ETMEYECEĞİM, BENİ ATSINLAR”

İstifa etmeyeceğim, bu tarihe geçsin. Beni atsınlar. Gerekçeli kararda ne yazacak merak ediyorum. CHP’deki Atatürkçülere mesaj verecekler. CHP’de Atatürkçüyüm demek, AK Parti’de Milli Görüşçü’yüm demek şuç oldu. Bunu herkes görsün artık. Bana bir itiraz gelmedi. Soroscularla, FETÖ’cülerle, terör örgütünün sözcüleriyle. z

“Zenginler kulübüyle yol yürüdünüz” dediğim için hiç itiraz gelmedi. Çünkü bunların tamamı doğru. Hala bunlarla yol yürümeye çalışıyor. Sadece bir yerden itiraz geldi. CHP’nin başına bir trol başı geçirildi ya Eren Erdem diye. İlkokul 2’den terk deniyor. 2018’de umumi başkana istifa çağrısı yapmış. Bu cin adamlarla yol yürüyorsunuz. Hala yanlış yapıyor.

“13 YILDA 11 GENEL BAŞKANI DEĞİŞTİRMEK İSTEMEK SUÇ HALİNE GELDİ?”

Ben net bir tavır alması gerektiğini düşünüyorum İmamoğlu’nun. İHA ve SİHA’yi niye 20 yılda yapabildik? Neden Togg’u 20 yılda yapabildik? İHA ve SİHA kullanmak insanlık suçu diyen milletvekilleri çıktı. Saçma sapan şeyler söylediler. Sen Türkiye’ye saldıracaksın, devlet sana ne yapacak? Çiçek mi verecek? Mavi Vatan milli mesele. Benden bir Mehmet Ali Çelebi çıkmaz. Ben asla AKP’ye geçmem. Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapacağım dese gene de geçmem. Bay Kemal’i kabul ettiği için söylüyorum. Kendisine hakaret etmek için söylemiyorum. Ben başarısızlığı hazmedemeyen bir insanım. Bunu nasıl kabul ediyorsunuz siz? 13 yılda 11 umumi başkanı değiştirmek istemek suç haline geldi? Böyle bir şey olabilir mi?

“KILIÇDAROĞLU 2008 PROGRAMINI OKUMAMIŞTIR”

2008 programına ideolojik olarak eleştirim yok. 6 oka tamamıyla sahip çıkan bir program. Kılıçdaroğlu bence okumamıştır. Yanındaki şürekası da okumamıştır. Okusalar ya bu partide ne işimiz mevcut diyecekler ne de silkelenip kendilerine gelecekler.

“KILIÇDAROĞLU’NUN ÜST AKIL BİR PROJESİ OLDUĞUNA ARTIK NET OLARAK İNANIYORUM”

Yargı yoluna da başvuracağım. Sonuna kadar gideceğim. Bağımsız namzet olabilirim ya da olmayabilirim hiç önemli değil. Sadece şu yaptığım yürüyüş sonuç versin. Halk umutlansın, gençlik umutlansın. Kılıçdaroğlu ile seçim önce 1,5 yıl konuştum. ‘seçimi kazanmanın yüzde 51 fakat yüzde 80-90 kazanacaklar var. Bu sistem yetkileri devretmeye ruhsat veriyor. Fiili olarak siz yönetirsiniz ülkeyi. Siz devleti yönetebilirsiniz buna inanıyorum. Ama devleti yönetmek ayrı seçim kazanabilmek ayrı bir şey’ dedim. Aday olmaması gerekiyor fakat madem oldu destekleyelim dedik. Kaçak olarak seçim çalışması yaptım. Seçim çalışmasına katılmam yasaktı. Çıkmaması gereken biricik adaydı ismi geçenler arasında. Ben Kılıçdaroğlu’nun üst us bir projesi olduğuna artık net olarak inanıyorum. Kuşkularım vardı. Kaynağını bilmiyorum. Bilmediğim bir üst akıl. Soruscularla yol yürüyor diyorum, badem bıyıklarla yol yürüdü diyorum, daha ne deyim. Size bu söylediklerim şaşırtıcı geliyor fakat makul düşündüğünüzde aynı kaanate varacaksınız.

LEVENT GÜLTEKİN’İN İDDİALARI

Levent Gültekin bu iddiayı daha önce de deli getirdi. Aralarında geçmiş özel bir konuşma. Doğru mudur yanlış mıdır bilmiyorum? Doğrudur da yanlıştır da diyemem. O onun iddiası. İspatlayacak olan da Levent Gültekin’in kendisi.

“İSTANBUL, ANKARA, HATAY, MERSİN, ADANA’YI DA KAYBEDECEĞİZ”

CHP’nin durumu vahim görüyorum. Çok vahim görüyorum hem de. Genel başkan ve şürekaları şu konuda yanılıyor. Her seçim sonrasında bu olur. CHP seçmeni bu sefer üzgün değil, yıkılmış. İstanbul, Ankara, Hatay, Mersin, Adana’yı da kaybedeceğiz. Belki Aydın’ı da kaybedebiliriz. Bu kafayla seçime gidersek ne olacağını söylüyorum.

Adana escort Ankara escort izmir escort aliağa escort balçova escort bayındır escort bayraklı escort bergama escort beydağ escort bornova escort buca escort çeşme escort çiğli escort dikili escort foça escort gaziemir escort güzelbahçe escort karabağlar escort karaburun escort karşıyaka escort kemalpaşa escort kiraz escort kınık escort konak escort menderes escort menemen escort narlıdere escort ödemiş escort seferihisar escort selçuk escort tire escort torbalı escort urla escort bostanlı escort mavişehir escort alsancak escort üçyol escort bursa escort altınşehir escort gemlik escort görükle escort gürsu escort inegöl escort kestel escort mudanya escort nilüfer escort orhangazi escort soğanlı escort yıldırım escort antalya escort akseki escort aksu escort belek escort demre escort döşemealtı escort elmalı escort finike escort gazipaşa escort gündoğmuş escort ibradı escort kaş escort kemer escort kepez escort konyaaltı escort korkuteli escort kumluca escort lara escort manavgat escort muratpaşa escort serik escort alanya escort Eskişehir escort Gaziantep escort İstanbul escort Nişantaşı escort Şerifali escort Maltepe escort Sancaktepe escort Eyüpsultan escort Şişli escort Kayaşehir escort Büyükçekmece escort Beşiktaş escort Mecidiyeköy escort Zeytinburnu escort Sarıyer escort Bayrampaşa escort Fulya escort Beyoğlu escort Başakşehir escort Tuzla escort Beylikdüzü escort Pendik escort Bağcılar escort Ümraniye escort Üsküdar escort Esenyurt escort Küçükçekmece escort Esenler escort Güngören escort Kurtköy escort Bahçelievler escort Sultanbeyli escort Ataşehir escort Kağıthane escort Fatih escort Çekmeköy escort Çatalca escort Bakırköy escort Kadıköy escort Avcılar escort Beykoz escort Kartal escort şirinevler escort Kayseri escort Kocaeli escort Gebze escort İzmit escort Malatya escort Manisa escort Mersin escort Muğla escort Bodrum escort Milas escort Dalaman escort Marmaris escort Fethiye escort Datça escort Samsun escort Atakum escort İlkadım escort Aydın escort Bolu escort Denizli escort Diyarbakır escort Düzce escort Konya escort Kütahya escort Sakarya escort

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

deneme
fixbetantalya escorthukuk forumDijital Pazarlama Ajansıgaziantep escort bayangaziantep escorthaberevden eve nakliyat fiyatlarıescort bayanwebmaster forum
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş